II. Fen Bilimleri Araştırma Sempozyumu 16 Aralık 2015
 
  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi; Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 16 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen “II. FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMA SEMPOZYUMU” na katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.
 
  Bu sempozyum Fen Bilimleri Enstitümüzde Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilerimizin posterli katılımı ile yapılmaktadır. İkincisi yapılan etkinliğimizin ilki 26 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenmişti. Katılımın ve ilginin çokluğu nedeniyle her Mayıs ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa düzenlenmesine karar verdik. Her lisansüstü öğrencimizin tezini tamamlamadan önce bu etkinliğe katılmasını arzu etmekteyiz. Bu konuda Enstitü Kurulumuzda Anabilim Dalı Başkanlarımızın tamamının desteklediğine dair bir karar da aldık.
 
 II. FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMA SEMPOZYUMU için posterli katılım sayısı 69 adet olarak gerçekleşmiştir. Poster sunumlarına ait olan özetlerin bildiri kitapçığına ilgili linkten ulaşılabilinir. Ayrıca sempozyuma ait olan fotograf karelerine ilgili link tarafından takibi yapılabilinir. Sempozyumumuzun amacı Lisansüstü öğrencilerimizi bilimsel etkinliklere yöneltmek, aynı ortamdaki başkalarının çalışmalarından ve tecrübelerinden faydalanmalarını sağlamak, öğrencilerle öğretim üyelerini biraraya getirip kaynaştırmak, ortak çalışmalar için zemin oluşturmak, farklı birimlerdeki benzer çalışmaları ortaya çıkarıp kişilerin birbirinden haberdar olmasını sağlamak ve öğrencilerimizi bu ortamda tecrübelendirip gelecekteki bilimsel etkinliklere güvenle açılmalarını sağlamaktır.
 
  Türkiye’de de amaç ve kapsam olarak öncü olduğunu düşündüğümüz bu sempozyumumuzun birincisini tamamladıktan sonra, Öğrencilerimizden ve Öğretim Üyelerimizden çok olumlu geçtiğine dair yorumlar aldık. Bu ise devamını yapmak konusunda bize cesaret verdi. Sempozyumumuzu geleneksel hale getirip, gelecekte de aynı amaçlarla devam etmesi hayalimizdir.
 
  Sayın katılımcılar; bu sempozyumun düzenlenmesi esnasında özverili çalışmaları nedeniyle başta lisansüstü öğrencilerimize, onların danışmanlarına, düzenleme kurulu üyelerine ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde görev alan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Saygılarımla;

 

                                                                                                            16/12/2015

                                                                                    Prof. Dr. Sırrı Sunay GÜRLEYÜK

                                                                                    Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi;

                                                                                    Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü

 

Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi

Bağlantılar
Akademik Takvim
Yukarı Çık