I. Fen Bilimleri Araştırma Sempozyumu 26 Mayıs 2015

Enstitümüz 2015 yılı itibariyle, lisansüstü öğrencilerimizin, tez projeleri kapsamında elde ettikleri sonuçları paylaşmalarına zemin hazırlamak amacıyla bir bilimsel etkinlik hazırlamaya karar vermiştir. Bu etkinlikte öğrencilerimizin kendi alanları veya alan dışından bilim insanlarıyla bir araya gelmeleri hedeflenmiştir. Beklentimiz, başta öğretim üyelerimiz olmak üzere bilime ilgi duyan herkesle, öğrencilerimizin çalışma konularını, farklı bakış açılarıyla tartışmaya imkân bulacakları bilimsel bir platformun ve atmosferin oluşturulması olmuştur. Bu perspektifle, gelenekselleştirmeyi hedeflediğimiz ‘’Fen Bilimleri Araştırma Sempozyumlarımızı’’ başlatmış bulunmaktayız. Amacımız, Mayıs ve Aralık aylarında olmak üzere, bu sempozyumlarımızı her yıl iki kez gerçekleştirmektir.

Bu sempozyumlarımızdan ilki, 26 Mayıs 2015 tarihinde saat 10.00-18.00 arasında, oldukça geniş bir katılımla Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilmiştir. Oluşturulan organizasyon heyetinin öncülüğünde, değerlendirme heyetinin değerli katkıları ve enstitümüz dâhilindeki;

                             

·         Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı*

·         Biyoloji Anabilim Dalı*

·         Bilişim Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalı

·         Çevre Bilimleri Anabilim Dalı

·         Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Anabilim Dalı

·         Elektrik-Elektronik Anabilim Dalı

·         Enerji Anabilim Dalı

·         Enerji Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalı

·         Fizik Anabilim Dalı*

·         İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı

·         İstatistik Anabilim Dalı

·         Jeoloji Mühendisliği Anabilim Dalı

·         Kimya Anabilim Dalı*

·         Maden Mühendisliği Anabilim Dalı

·         Matematik Anabilim Dalı*

·         Su Ürünleri Mühendisliği Anabilim Dalı*

* Mevcut Anabilim Dalları hem yüksek lisans hem de doktora düzeyindeki çalışmaların sunumuna katkı sağlamıştır.

 

on altı anabilim dalımızın katılımıyla, çok geniş bir yelpazede farklı disiplinlerin verilerinin poster sunumu şeklinde paylaşıldığı ve 146 tanesinin sempozyum kitapçığında yer aldığı 150'nin üzerinde bildirinin tartışılmasına imkan sağlanmıştır. Bu bildirilerin özetleri ile ilgili bilgileri görmek için tıklayınız.

Yapılan tüm poster sunumlarına ait çalışmaların özetleri, enstitümüz dergisi olan Mugla Journal of Science and Technology  özel sayısında yayımlanacaktır. Bunun yanısıra jüri değerlendirmeleri sonucu beğeni alan ve seçilmiş olan bidirilere yine dergi özel sayılarımızda tam metin şeklindeki makale olarak yer verilecektir.

Başlatmış olduğumuz Fen Bilimleri Araştırma Sempozyumlarımızın ilki oldukça ilgi görmüş ve bir bilimsel şölen havasında gerçekleşmiştir. Öğretim üyelerimizden, öğrencilerimizden ve bilime ilgi duyan herkesten önemli ölçüde katılımın gerçekleştiği bu sempozyumumuzun başarılı bir şekilde sonuçlanmasına katkı sunan başta Rektörlüğümüze, organizasyon heyetine, ilgili Fakülte Dekanları ve Anabilim Dalı Başkanlarından oluşan değerlendirme heyetimize, poster sunumlarını büyük bir profesyonellikle ve özenle gerçekleştiren lisansüstü öğrencilerimize teşekkür ederiz . İlk sempozyumumuza ait fotoğraflara bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi

Bağlantılar
Akademik Takvim
Yukarı Çık